м. Вінниця, ул. Келецька 62, СШ № 15
(063) 313 31 31 (097) 011 14 11 Замовити зворотній дзвінок

Вчимося любити нічну їзду по вінницьких дорогах

29.07.2014

Як відомо, більшість водіїв рідко їздять вночі, але більшість водіїв уникають нічної їзди через слабкий зір. Але, з іншого боку, є така категорія людей, які чекають ночі, для яких нічна їзда приваблива, щоб відправитися в дальню дорогу на досить значні відстані.

Плюси і мінуси поїздок вночі
Як і будь-який час доби, ніч має як свої позитивні, так і негативні моменти. Любителі нічної їзди, вважають великою перевагою, те, що в цей час на дорогах немає такого щільного транспортного потоку, як удень. Таким чином, їзда стає для них комфортною і приємною.
Але з іншого боку, як показує сучасна практика, саме вночі трапляються різні дорожньо-транспортні пригоди. Думаю, з цим фактором важко посперечатися, адже так воно і є. Це свідчить про підвищену небезпеку в темний час доби.
Як відомо, вночі їздити вулицями, завдяки вуличному освітленню, майже те ж саме, що і при денному освітленні. Саме з цієї причини жителі великих міст часом не помічають, що вони не вміють їздити в нічний час доби. Таким чином, перша нічна поїздка на далекі відстані, по завантаженої міжміській трасі викликає у них великі труднощі, з якими часом важко впоратися.

Як підготувати машину до поїздки вночі?
Перш ніж відчути адреналін нічної їзди, необхідно перевірити на автомобілі світлові прилади, а також чистоту стекол. Не забувайте про склоочисники, які повинні бути в ідеальному стані, як і дзеркало заднього виду. Як відомо влітку, про лобове скло розбиваються різні комахи, таким чином, брудне скло, часом ускладнює рух.
Не намагайтеся очистити скла склоочисником, адже окрім як грязі ви нічого не отримаєте. Струмені води з омивача також не допоможуть. Найоптимальнішим варіантом вважається зупинитися і ретельно промити вітрове скло, і належним чином протерти. Спеціальні препарати, яких на сьогоднішній день велика кількість, вам у цьому допоможуть.
У продажу є окуляри для нічної їзди для водіїв. Вони в деякій мірі можуть допомогти в управлінні автомобілем у нічний час. Жовті лінзи з покриттям антивідблиску зроблять дорогу більш контрастною і трохи знизять інтенсивність світла фар зустрічних машин.

Щоб не засліпили зустрічні машини
Засліплення водія світлом фар автомобілів, як правило, вважається основною проблемою нічного руху. Для того щоб ви з легкістю змогли уникнути засліплення зустрічної машини, дотримуйтеся деяких елементарних правил: не забувайте перемикатися на ближнє світло фар не пізніше, ніж за 160-200 метрів до роз'їзду, перед цим бажано оцінити ситуацію попереду, чи немає на проїжджій частині автомобіля, пішоходів і т.д. при роз'їзді дивитися потрібно не на фари зустрічного автомобіля, а правіше, в межах розумного.

Коли ви почнете наближатися до підйому або спуску, не забудьте переключитися на ближнє світло. Оптимальним варіантом зробити це до того моменту, поки ви не порівнянними в зустрічним автомобілем.Якщо вас сліпить зустрічний автомобіль, включите аварійну сигналізацію або плавно зупиніться, не змінюючи при цьому смуги руху, не потрібно шукати порятунку на узбіччі, оскільки там вас може чекати велика небезпека , в якій ви будете абсолютно не готові.
Природно вночі здійснити обгін набагато важче, ніж вдень, і краще всього рухатися в групі, уникаючи різних маневрів. Той автомобіль, який буде їхати попереду вас, є запобіжником для вас. І тому є просте пояснення, адже саме він переглядає належним чином дорогу, обирає безпечні траєкторії руху. І тоді їзда по нічному місту буде набагато безпечніше з таким випадковим попутником.
Якщо все-таки вирішили піти на обгін, зробити це необхідно так, щоб він не привів до сумних наслідків. А саме дотримуйтеся наступного порядку:
як тільки ви почнете наближатися до йде попереду вас, необхідно переключитися на ближнє світло фар, переконайтеся, що розмітка і знаки не забороняють вам зробити дану дію, оцінивши обстановку попереду, переконайтеся в повній безпеці маневру, не забудьте включити сигнал лівого повороту, вночі це зробити особливо важливо, виїжджаючи на сусідню смугу руху, необхідно збільшити швидкість, руху, рухаючись по цій же смузі до того моменту, поки не обженете автомобіль, і не побачите його в дзеркалі заднього виду, повертайтеся на свою смугу, подавши при цьому сигнал правого повороту, порівнявшись з автомобілем обганяє необхідно перемкнути ближнє світло фар на дальній, йому це ніяк не завадить, а от вам оцінити ситуацію допоможе. Повертаючись на свою смугу, подавайте сигнал правого повороту, після того як ви повернулися на свою смугу, продовжувати рух необхідно з дальнім світлом фар, якщо, звичайно, не буде зустрічного транспорту.Не забувайте про те, що їзда в нічний час небезпечна можливістю заблукати в незнайомій місцевості, заздалегідь визначите для себе точний маршрут. Адже несподівані повороти, невідома дорога вночі небезпечніше подвійно.
Говорячи про крутих поворотах доріг, хочеться пригадати, що їм, як правило, необхідно приділити особливо пильну увагу. Навіть у тому випадку, якщо вони мають з двох сторін освітлення. Коли ви рухаєтеся з включеними фарами, особливо неприємними бувають відчуття, коли після тривалого прямої ділянки дороги, починає зустрічатися поворот малого радіусу. У цей момент в голову прийшла одна думка, що дорога обірвалася, а далі порожнеча. А коли за поворотом видніється що йде дорога під ухилом, то ця ситуація стає ще більш реалістичною.

У населених пунктах не забувайте, що основні події відбуваються на зупинках громадського транспорту, а також в тих місцях, де є вірогідність появи пішоходів. Пам'ятайте, що кожен водій зобов'язаний приділити пильну увагу пішоходам, особливо вночі. І цьому є просте пояснення. Адже вночі люди неправильно можуть визначити відстань до їде, також вони можуть не зрозуміти і швидкість його руху. Саме цей час служить причиною дорожньо-транспортної пригоди.

Важливо дотримуватися уважності при водінні в нічний час
Часом перед водієм стоїть складне ситуація, а саме дуже складно вибрати безпечну швидкість, особливо коли навколо горять ліхтарі, це відволікає, вам здається, що ви їдете в якомусь світлому коридорі. Найголовніше правило, яке необхідно враховувати - це рухатися повільніше, ніж вдень. Також затемнення зони часом стають причиною багатьох аварій, необхідно триматися від них на великій відстані, щоб ви могли запобігти подібну ситуацію. Слідуючи ось таких елементарних правил, вам не загрожує небезпека, а ваша поїздка буде комфортною і спріятлівою.Особліво варто відзначити, що нічна їзда робить сильний вплив на самопочуття водія. Не варто вирушати в дорогу, якщо Ви хворі або погано виспалися. Не варто сподіватися на медикаментозні препарати, оскільки їх дія може бути позитивною на основну хворобу, але мати побічні ефекти, що знижують концентрацію уваги або викликають сонливість. Пам'ятайте - ви у відповідальні не тільки за себе, але й інших учасників руху.